Sejlklubben indkalder til ekstraordinær generalforsamling 20. marts.

Deprecated: Hook elementor/widgets/widgets_registered is deprecated since version 3.5.0! Use elementor/widgets/register instead. in /customers/d/7/9/virksundsejlklub.dk/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 5758 Deprecated: Funktionen Elementor\Widgets_Manager::register_widget_type har været forældet siden version 3.5.0! Brug register i stedet. in /customers/d/7/9/virksundsejlklub.dk/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 5383

Sejlklubbens bestyrelse har d.d. indkaldt til ekstraordinær generalforsamling 20. marts kl. 18.

Formålet med mødet er at stemme om et forslag til ændring af §15 i klubbens vedtægter. På sejlklubbens generalforsamling 9. februar var 27 medlemmer fremmødt, heraf stemte 26 for ændringsforslaget, mens én undlod at stemme. Der var desværre for få fremmødte på generalforsamlingen til, at forslaget kunne vedtages, idet 1/3 del af klubbens medlemmer skulle havde været til stede.

Den vejledende afstemnings resultat giver imidlertid grundlag for at afprøve forslaget på en ekstraordinær generalforsamling.

Se dagsorden for den Ekstraordinær generalforsamling i Virksund-Sejlklub 2019

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *