Generalforsamling og præmieuddeling onsdag 8. februar 2023.

(Opdateret 3. februar 2023 med regnskab og balance): Virksund Sejlklub inviterer alle klubbens medlemmer til at deltage i  præmieuddeling efter sejlersæsonen 2022 og generalforsamling 2023. det samlede arrangementet finder sted i klubhuset i Virksund. .

Generalforsamling indkaldes efter klubbens vedtægter. Efter sidste års beslutning om at afholde generalforsamlingen på en hverdagsaften, er den nu fastsat til onsdag den 8. januar kl. 19.

Dagsorden til sejlklubbens generalforsamling findes her: Endelig dagsorden til generalforsamling 2023 (indsat og opdateret 27. januar 2023).

Resultatopgørelse 2022 og balance 2022 findes her.

Sejlklubben har arrangeret med Cafe Virksund, at der er mulighed for at deltage i fællesspisning i cafeen forud for generalforsamlingen (egen betaling). Menuen findes her: https://virksundcafe.dk/sejlklubbens-generalforsamling/
Tilmelding er påkrævet og sker ved at trykke på link.

Bestyrelsen i Virksund Sejlklub

2 Replies to “Generalforsamling og præmieuddeling onsdag 8. februar 2023.”

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *