Hvilken sejler er du?

Deprecated: Hook elementor/widgets/widgets_registered is deprecated since version 3.5.0! Use elementor/widgets/register instead. in /customers/d/7/9/virksundsejlklub.dk/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 5758 Deprecated: Funktionen Elementor\Widgets_Manager::register_widget_type har været forældet siden version 3.5.0! Brug register i stedet. in /customers/d/7/9/virksundsejlklub.dk/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 5383

Gå ind på Dansk Sejlunion hjemmeside her.

Folk i alle aldre kan lære at sejle, og der er masser muligheder for at komme i gang. Du vil hurtigt opleve, at sejlads bliver mere og andet end bare en sport.

I Virksund Sejlklub findes sejlerskole, duelighedsundervisning, pigesejlads og ungdomssejlads. Læs mere her.

Vi arrangerer ugentlige kapsejladser for sejlklubbens kølbåde og har jolletræning for interesserede.

I Virksund Sejlklub afholdes aktiviteter, hvor interesserede tilbydes at sejle med på kortere ture i klubbens egne både og evt. også i nogle af medlemmernes private både. Følg med på siderne www.virksundsejlklub.dk og www.facebook.com/virksundsejlklub for at læse mere herom.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *